PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33114}
7,3 13 376
ocen
7,3 10 1 13376
8,0 4
oceny krytyków
Elling
powrót do forum filmu Elling

taki typowy norweski film, świetnie opowiedziana historia, od której bije optymizm. ale brakuje [jak dla mnie] tej bożej iskry, która sprawia, że dobry film zamienia się w arcydzieło. może po prostu nie jestem aż takim fanem kina skandynawskiego, żeby docenić ten film. tak czy siak obejrzeć warto

ocenił(a) film na 7
cinephile_blog_pl

podpowiedz tytuły innych norweskich filmów dostępnych w Polsce

ocenił(a) film na 8
powietrze

tytuły innych norweskich filmów dostępnych w Polsce:
Matka Ellinga
Historie kuchenne
Księga Diny
Pieśni z drugiego piętra
Wesela i pogrzeby
Zimne światło
Hawaje, Oslo
Kraina szczęścia (no...)
Zakochani widzą słonie
Kumple
Drzwi obok
Zemsta Hebalończyka (koprodukcja skandynawska)
Uno
Villmark
Wiarołomni
Większość ludzi mieszka w Chinach

Te mogę polecić, na bank dostępne są w Polsce...

ocenił(a) film na 7
liberty

no parę widziałem, Historie Kuchenne małe arcydzieło na przykład, Księga Diny - rozmach i namiętność, Kumple - skandynawskie Hollywood ale fajne.

Można w sumie powiedzieć, że to wszystko "skandynawskie" koprodukcje bo często to koprodukcje międzynarodowe.

Widziałeś "Rekonstrukcję"? Polecam - mniam. Piszą - Dania ale Maria Bonnevie to Szwedka :-).

Dzięki za spisik - wydrukowałem sobie żeby obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
powietrze

A ja polece Hawaje, Oslo.
Jeśli ktoś lubi filmy z dużą ilością bohaterów, których losy krzyżują się tworząc jedną logiczną całość to bedzie mu sie podobało.
Nie widziałam wileu filmu skandynawsikich, ale już teraz wiem że to kino zauroczyło mnie i tęsknię za nim, kiedy zdarzy mi się ogladnąć jakieś "amerykańskie badziewnie" :((

A co do "Ellin"-ga to naprawdę fajny film, choć faktycznie czegoś tu brakowało...

pzdr;]

ocenił(a) film na 7
Elly_lilly

"Historie kuchenne" - to moja rekomendacja. O tym jak człowiek jest ciekawy przez swą niepowtarzalność, nieprzewidywalność i trudność ujęcia w schematy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones