PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33114}
7,3 13 376
ocen
7,3 10 1 13376
8,0 4
oceny krytyków
Elling
powrót do forum filmu Elling

Jak zobaczyłem norweską opiekę socjalną, to załamałem się na mysl o naszym nadwiślańskim łez padole. 2 gosci ma lepszy standard życia na opiece socjalnej, niż zdrowy polski pracownik zarabiający 1317 brutto. Jak widzę tą opiekę socjalna w Skandynawii, to nie dziwi mnie, że Hitler tak bezgranicznie tępił Polaków, Żydów, Rosjan i szczerze nas nienawidził. Tylko proszę mi nie pisać durnot, że taka opieka socjalna jest niemożliwa w Polsce, poneiważ kosztowna. Bo będe smial się. Wystarczy najbogatszym i firmom podnieść podatki do 40% dochodów, zrobić panstwowy monopol na mocne alkohole, trawkę, papierosy i Polska będzie miała grube miliardy na taką opiekę socjalną dla ludzi, ktorzy nie radzą sobie w zyciu. Tyle, ze Polska nie dorosła mentalnie do Skandynawi.

Borderliner

To smutne, ze szczytem marzeń dużej części Polaków jest życie na zasiłku. Dlaczego bogaci, pracowici i mądrzy maja płacić jeszcze więcej na głupich, cwaniaków i nieudaczników? I do tego jeszcze ta sympatia do Hitlera! Ja szczerze nie cierpię właśnie takiego socjalu, który dołuje wszystko i wszystkich. Człowieku zastanów się trochę nad sobą. Lepiej milczeć niż pisać takie głupoty jak ty!

Franio

Następny frajer-hipokryta, który nie może przeżyć, ze Polska to łez padół. A fakty są faktami, że norweska opieka socjalna daje lepsze warunki do życia upośledzonym ludziom, aniżeli Polska daje warunki zdrowym poprzez pracę. Fakty to fakty.

ocenił(a) film na 10
Borderliner

"Następny frajer-hipokryta, który nie może przeżyć, ze Polska to łez padół. " nie wiem gdzie to wyczytałeś ale radziłbym Ci poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :p

Franio

Ty jakoś też nie błysnąłeś: gdzie on pisał że chce być na "socjalu" za to napisał że tam człowiek na zasiłku, nic nie robiąc ma więcej (dużo więcej) niż pracujący za Polak, pensja 1500 czyli nieco ponad 400 Euro, nie jest wcale rzadkością w naszym kraju, a ceny u nas są takie same lub wyższe.

ocenił(a) film na 10
Borderliner

"Wystarczy najbogatszym i firmom podnieść podatki do 40% dochodów, zrobić panstwowy monopol na mocne alkohole, trawkę, papierosy..." hahaha poczytaj sobie kolego nieco ekonomii - na początek radzę Ci zasięgnąć informacji o Krzywej Lauffera- wysokość podatków wcale nie przekłada się na wzrost dochodów państwa. A utrzymanie socjalizmu w Norwegii jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki kolosalnie wysokim (w przeliczeniu na ilość mieszkańców) wpływom z handlu ropą i gazem.

ocenił(a) film na 8
Rattlesnake

Ale co prawda, to prawda, że Norwegia ma taką opiekę socjalną, albo lepszą jak u nas pracujący poniżej średniej krajowej.

Borderliner

To co jeszcze robisz w tej Polsce? Jedź do tego norweskiego raju i przekonaj się na własnej skórze jak tam cudownie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones